Od roku 2022 platí ve Slovinsku již jen elektronické dálniční známky, klasické nalepovací známky již nelze zakoupit.

Na portálu www.evinjeta.dars.si který je v českém jazyce najdete všechny informace k nákupu e-injeta pro slovinské dálnice. Nezapomeňte, že Slovinsko má dvě třídy pro osobní vozidla do 3,5 t.

Kategorie 2A: Mýtná třída 2A zahrnuje vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a výškou nad první nápravou nejvýše 1,3 metru (většina osobních automobilů, MPV, terénních vozidel, SUV a pick-upů).

Kategorie 2B: Mýtná třída 2B zahrnuje vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg a výškou nad první nápravou větší než 1,3 m (většina dodávek a lehkých dodávkových vozidel). Do této kategorie spadá i většina obytných vozidel.

Pokud si nejste jisti, do jaké kategorie vaše vozidlo patří, zde je jednoduchá pomůcka pro určení kategorie: https://evinjeta.dars.si/selfcare/en/check-toll-class

Samotný nákup e-vinjeta bez registrace uděláte na stránce Nákup e-známky.

Slovinskou známku můžete narozdíl od rakouské dálniční známky zakoupit i těsně před odjezdem, nemají totiž ochrannou 14 denní lhůtu pro zrušení jako Rakousko.

Cena zůstala stejná, tedy:

Kategorie 2A - 7 dní za 15 Eur, 30 denní za 30 Eur

Kategorie 2B - 7 denní za 30 Eur, 30 denní za 60 Eur.

 

Elektronická dálniční známka neplatí pro tunel Karavanky. Cena za průjezd tunelem je stanovena v Nařízení o mýtu za použití tunelu Karavanky a jeho změnách. Pro vozidla mýtné třídy R1, kam patří všechna vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3 500 kg, činí 7,60 EUR (6,23 EUR bez DPH).

Všechny druhy e-známek lze zakoupit i s pozdějším datem zahájení platnosti. To znamená, že při koupi e-známky můžete první den platnosti stanovit maximálně na 30 dní dopředu (včetně dne nákupu).

E-známka (e-vinjeta) je vázána na registrační značku vozidla. Při koupi proto musíte uvést správnou registrační značku a zemi registrace vozidla a vybrat správnou mýtnou třídu e-známkyPokud se registrační značka v systému e-známky neshoduje s registrační značkou vozidla, které využívá dálnici nebo rychlostní silnici, není mýto uhrazeno. Za správné uvedení registrační značky a výběr mýtné třídy odpovídá zákazník.

Informace jsou převzaté z portálu  www.evinjeta.dars.si 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.